Thermo-hygrometer; LCD; Sampling: 1x/s; -20÷60°C; Accur: ±0,5°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
101356
Tootja: CHY FIREMATE
Tootja tootekood: 101356
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thermo-hygrometer; LCD; Sampling: 1x/s; -20÷60°C; Accur: ±0,5°C
| Body dimensions | 132.9x50.9x24.7mm |
| Temperature measuring range | -20...60°C |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic power-off, function, HOLD function, MIN/MAX/MEDIUM function |
| Type of meter | thermo-hygrometer |
| Measurement | building materials humidity, humidity, temperature, wood humidity |
| Sampling | 1x/s |
| Weight with battery | 118g |
| Wood humidity measurement | 0...22,1% RH |