Screw; M6x40; DIN: 7984; Head: cheese head; imbus; steel; HEX 4mm
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1018507
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1018507
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M6x40; DIN: 7984; Head: cheese head; imbus; steel; HEX 4mm
| Material | steel |
| Length | 40mm |
| Thread | M6 |
| Plating material | black finish, without coating |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 7984 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 4mm |
| Head diameter | 10mm |
| BN standard | 16 |
| Strength class | 8.8 |