Screw; M4x16; DIN: 7984; Head: cheese head; imbus; steel; zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1019694
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1019694
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M4x16; DIN: 7984; Head: cheese head; imbus; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 16mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 7984 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 2.8mm |
| Head diameter | 7mm |
| BN standard | 17 |
| Strength class | 8.8 |