Screw; M4x10; Head: button; imbus; steel; black finish; HEX 2,5mm
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1020579
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1020579
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M4x10; Head: button; imbus; steel; black finish; HEX 2,5mm
| Material | steel |
| Length | 10mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | black finish, without coating |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | button |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 2.2mm |
| ISO standard | 7380 |
| Head diameter | 7.6mm |
| BN standard | 19 |
| Strength class | 10.9 |