Fuse clips; cylindrical fuses; Mounting: THT; 6.3x32mm; 10A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10207101009
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 10207101009
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse clips; cylindrical fuses; Mounting: THT; 6.3x32mm; 10A
| Mounting | THT |
| Colour | silver |
| Contact plating | tinned |
| Leads | straight |
| Contact material | brass |
| Terminal pitch | 7.6mm |
| Maximum current | 10A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Type of fuse accessories | fuse clips |