Microswitch SNAP ACTION; 2A/24VDC; SPDT; ON-(ON); Pos: 2; IP67
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
1022.2201
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1022.2201
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; 2A/24VDC; SPDT; ON-(ON); Pos: 2; IP67
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | with lever |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | cables |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 24V DC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2.5N |
| Lever length | 24mm |