Tootekood: 1028F-500K
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: 1028F-500K
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Kind of potentiometer
  • Kind of potentiometer
  • Type of potentiometer
  • Characteristics
  • Mechanical rotation angle
  • Electrical rotation angle
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 500kΩ; 500mW
Mounting THT
Power 500mW
Resistance 500kΩ
Operating voltage 250V
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 5x5mm