Circuit Board Indicator, Yellow, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), 2 mA, 20 mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
103-311-01
Tootja: MARL
Tootja tootekood: 103-311-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Circuit Board Indicator, Yellow, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), 2 mA, 20 mcd
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 1.8V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of diodes | 1 |
| Luminosity | 2mcd |
| Viewing angle | 30° |
| LED colour | yellow |
| Wavelength | 588nm |
| LED lens | diffused |
| LED version | in housing |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 2mA |