Connector: plug-in; Lite-Trap; 4mm; ways: 1; 24AWG÷18AWG; tinned; 9A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
104188-0110
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 104188-0110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: plug-in; Lite-Trap; 4mm; ways: 1; 24AWG÷18AWG; tinned; 9A
| Contacts pitch | 4mm |
| Kind of package | cut from reel |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | plug-in |
| Maximum current | 9A |
| Number of ways | 1 |
| Max. voltage | 300V |
| Spatial orientation | horizontal |
| Connectors application | LED Light |
| Number of pieces on reel | 2500 |