Connector: plug-in; Mini Lite-Trap; 3mm; ways: 1; 26AWG÷22AWG; 3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
104238-0110
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 104238-0110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: plug-in; Mini Lite-Trap; 3mm; ways: 1; 26AWG÷22AWG; 3A
| Contacts pitch | 3mm |
| Kind of package | cut from reel |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | plug-in |
| Maximum current | 3A |
| Number of ways | 1 |
| Max. voltage | 160V |
| Spatial orientation | horizontal |
| Connectors application | LED Light |
| Number of pieces on reel | 3500 |