Connector: plug-in; Lite-Trap; 4mm; ways: 2; 24AWG÷18AWG; tinned; 3A
Kordarv:
700.0
Minimum quantity:
700.0
Tootekood:
104266-0210-1
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 104266-0210
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: plug-in; Lite-Trap; 4mm; ways: 2; 24AWG÷18AWG; tinned; 3A
| Contacts pitch | 4mm |
| Kind of package | reel |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | plug-in |
| Maximum current | 3A |
| Number of ways | 2 |
| Max. voltage | 320V |
| Spatial orientation | bottom entry, horizontal |
| Connectors application | LED Light |
| Number of pieces on reel | 700 |