Screw; M5x60; DIN: 931; Head: hexagonal; none; steel; zinc
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
1049402
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1049402
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M5x60; DIN: 931; Head: hexagonal; none; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 60mm |
| Thread | M5 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Spanner size | 8mm |
| Kind of head | hexagonal |
| DIN standard | 931 |
| Kind of cut | none |
| Head height | 3.5mm |
| ISO standard | 4014 |
| BN standard | 57 |
| PN standard | 82101 |
| Strength class | 8.8 |