Screw; M8x100; DIN: 933; Head: hexagonal; none; steel; zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1049976
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1049976
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M8x100; DIN: 933; Head: hexagonal; none; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 100mm |
| Thread | M8 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Spanner size | 13mm |
| Kind of head | hexagonal |
| DIN standard | 933 |
| Kind of cut | none |
| Head height | 5.3mm |
| ISO standard | 4017 |
| BN standard | 56 |
| PN standard | 82105 |
| Strength class | 8.8 |