Connector: wire-wire/PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
167.0
Tootekood:
105308-1212-1
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 105308-1212
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: wire-wire/PCB
| Operating temperature | -40...125°C |
| Contacts pitch | 2.5mm |
| Electrical mounting | crimped |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Colour | black |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 12 |
| Body colour | black |
| Current rating | 6.5A |
| Locking system | for latch |
| Connector variant | Glow-Wire |
| Spatial orientation | straight |