105430-1104
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
105430-1104-1
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 105430-1104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 105430-1104
| Operating temperature | -40...125°C |
| Contacts pitch | 2.5mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 4 |
| Contact material | brass |
| Body material | polymer |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 6.5A |
| Body colour | black |
| Locking system | for latch |
| Connector variant | Glow-Wire |