105430-2107
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
105430-2107
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 105430-2107
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 105430-2107
| Operating temperature | -40...125°C |
| Contacts pitch | 2.5mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | plug |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 7 |
| Contact material | brass |
| Body material | polymer |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 6.5A |
| Body colour | natural |
| Current rating | 4A |
| Locking system | for latch |
| Connector variant | Glow-Wire |
| Spatial orientation | angled |