Enclosure: wall mounting
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1059.000
Tootja: RITTAL
Tootja tootekood: 1059.000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: wall mounting
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | steel |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Version | with cam lock |
| Series | AX |
| Dimension Y | 800mm |
| Dimension X | 600mm |
| Dimension Z | 400mm |
| Kit contents | mounting plate |
| Cover material | steel |
| Conform to the norm | NEMA 3R, NEMA 4, NEMA 12 |
| Mechanical impact resistance | IK10 |