Screw; with flange; M8x16; Head: hexagonal; none; steel
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1063006
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1063006
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; with flange; M8x16; Head: hexagonal; none; steel
| Material | steel |
| Version | with flange |
| Length | 16mm |
| Thread | M8 |
| Plating material | black finish, without coating |
| Type of mounting element | screw |
| Spanner size | 13mm |
| Kind of head | hexagonal |
| Kind of cut | none |
| Head height | 7mm |
| Head diameter | 18.2mm |
| BN standard | 73 |