Plug; 4mm banana; 36A; 1kVAC; red; insulated; 63mm; 8mΩ; on cable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1065-R
Tootja: ELECTRO-PJP
Tootja tootekood: 1065-R
Spetsifikatsioon tootele Plug; 4mm banana; 36A; 1kVAC; red; insulated; 63mm; 8mΩ; on cable
| Mounting | on cable |
| Connector | plug |
| Colour | red |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Max. contact resistance | 8mΩ |
| Current rating | 36A |
| Rated voltage | 1kV AC |
| Connector variant | insulated |
| Overall length | 63mm |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, CAT III 1000V, EN 61010 |
| Insulator material | polypropylene |