Plug; 4mm banana; 36A; 70VDC; red; Max.wire diam: 4.2mm; 2mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1069-PRO-RT
Tootja: ELECTRO-PJP
Tootja tootekood: 1069-PRO-RT
Spetsifikatsioon tootele Plug; 4mm banana; 36A; 70VDC; red; Max.wire diam: 4.2mm; 2mΩ
| Mounting | screw |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Connector | plug |
| Colour | red |
| Max. contact resistance | 2mΩ |
| Current rating | 36A |
| Rated voltage | 70V DC |
| Connector variant | non-insulated |
| Max. wire diameter | 4.2mm |