Protective tube; ØBraid : 25mm; galvanised steel; L: 30m; EMC; IP40
Kordarv:
30.0
Minimum quantity:
30.0
Tootekood:
107.720.2
Tootja: ANAMET EUROPE
Tootja tootekood: 107.720.2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Protective tube; ØBraid : 25mm; galvanised steel; L: 30m; EMC; IP40
| Operating temperature | -55...300°C |
| IP rating | IP40 |
| Material | galvanised steel |
| Resistance to | mechanical stesses |
| Version | EMC |
| Length | 30m |
| Internal diameter | 21mm |
| Plating material | stainless steel |
| Type of cable accessories | protective tube |
| Cable accessories application | wires protection against damage |
| Cable accessories features | EMI protection, flexible |
| Bending radius | 70mm |