Screw; M2x8; DIN: 7991; Head: countersunk; imbus; HEX 1,3mm
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1099868
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1099868
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M2x8; DIN: 7991; Head: countersunk; imbus; HEX 1,3mm
| Material | acid resistant steel A4 |
| Length | 8mm |
| Thread | M2 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 7991 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 1.2mm |
| ISO standard | 10642 |
| Head diameter | 4mm |
| BN standard | 4719 |