Fan: DC; blower; 12VDC; Ø52x15mm; 6.72m3/h; 40dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
31.0
Tootekood:
109BC12HC7-1
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109BC12HC7-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: DC; blower; 12VDC; Ø52x15mm; 6.72m3/h; 40dBA; ball bearing
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 6...13.8V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 100mA |
| Power consumption | 1.2W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 5600rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | blower |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 40dBA |