Fan: DC; axial; 5VDC; 40x40x15mm; 9m3/h; 24dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
31.0
Tootekood:
109P0405M701
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P0405M701
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: DC; axial; 5VDC; 40x40x15mm; 9m3/h; 24dBA; ball bearing
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating voltage | 4.5...5.5V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 210mA |
| Fan efficiency | 9m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 1.05W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 6500rpm |
| Fan dimensions | 40x40x15mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 24dBA |