AXIAL FAN, 40MM, 12VDC, 70mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109P0412H901
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P0412H901
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AXIAL FAN, 40MM, 12VDC, 70mA
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 7...13.8V DC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 70mA |
| Fan efficiency | 9m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 0.84W |
| Additional functions | lock sensor |
| Fan dimensions | 40x40x10mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 25dBA |