Axial Fan, 12 V, DC, 40 mm, 28 mm, 11.3 cu.ft/min, 0.32 m³/min
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109P0412P3H013
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P0412P3H013
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Axial Fan, 12 V, DC, 40 mm, 28 mm, 11.3 cu.ft/min, 0.32 m³/min
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 7...13.8V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Power consumption | 2.34W |
| Additional functions | lock sensor, PWM |
| Fan dimensions | 40x40x28mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 37dBA |