Fan: DC; axial; 24VDC; 40x40x28mm; 22.8m3/h; 40dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109P0424B302
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P0424B302
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: DC; axial; 24VDC; 40x40x28mm; 22.8m3/h; 40dBA; ball bearing
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...26.4V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 130mA |
| Power consumption | 3.12W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 10300rpm |
| Fan dimensions | 40x40x28mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 40dBA |