AXIAL FAN, 40MM, 24VDC, 130mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109P0424D601
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P0424D601
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AXIAL FAN, 40MM, 24VDC, 130mA
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...27.6V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 130mA |
| Power consumption | 3.12W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 11000rpm |
| Fan dimensions | 40x40x20mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 42dBA |