Axial Fan, 24 VDC, DC, 40 mm, 28 mm, 16.2 cu.ft/min, 0.46 m³/min
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109P0424J3023
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P0424J3023
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Axial Fan, 24 VDC, DC, 40 mm, 28 mm, 16.2 cu.ft/min, 0.46 m³/min
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...26.4V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 180mA |
| Fan efficiency | 27.6m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 4.32W |
| Additional functions | lock sensor |
| Fan dimensions | 40x40x28mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 44dBA |