Axial Fan, 24 VDC, DC, 60 mm, 15 mm, 16.9 cu.ft/min, 0.48 m³/min
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109P0624S702
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P0624S702
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Axial Fan, 24 VDC, DC, 60 mm, 15 mm, 16.9 cu.ft/min, 0.48 m³/min
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 14...27.6V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 80mA |
| Power consumption | 1.92W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 5000rpm |
| Fan dimensions | 60x60x15mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 36dBA |