Fan: DC; axial; 12VDC; 140x140x38mm; 198m3/h; 38dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109P1412M101
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109P1412M101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: DC; axial; 12VDC; 140x140x38mm; 198m3/h; 38dBA; ball bearing
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 330mA |
| Fan efficiency | 198m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 3.96W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 1900rpm |
| Fan dimensions | 140x140x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 38dBA |