Fan: DC; axial; 5VDC; 60x60x25mm; 26.4m3/h; 24dBA; ball bearing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109R0605F401
Tootja: SANYO DENKI
Tootja tootekood: 109R0605F401
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fan: DC; axial; 5VDC; 60x60x25mm; 26.4m3/h; 24dBA; ball bearing
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating voltage | 4.5...5.5V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 200mA |
| Fan efficiency | 26.4m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 1W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 3200rpm |
| Fan dimensions | 60x60x25mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 24dBA |