Axial Fan, 12 V, DC, 60 mm, 25 mm, 18.7 cu.ft/min, 0.53 m³/min
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
109R0612H402
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Axial Fan, 12 V, DC, 60 mm, 25 mm, 18.7 cu.ft/min, 0.53 m³/min
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 6...13.8V |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic, self-extinguishing, UL94V-0 |
| Leads | 2 leads |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Cable length | 300mm |
| Weight | 90g |
| Current rating | 110mA |
| Power consumption | 1.32W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 3800rpm |
| Fan dimensions | 60x60x25mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 28dBA |