Diode: rectifying; THT; 800V; 10A; Package: reel,tape; R6; Ifsm: 600A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10A06-T
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: 10A06-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 800V; 10A; Package: reel,tape; R6; Ifsm: 600A
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 600A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 80pF |