Diode: rectifying; THT; 800V; 10A; tape; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 1V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10A8-1
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: 10A8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 800V; 10A; tape; Ifsm: 400A; R6; Ufmax: 1V
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |