Diode: TVS; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10BJ10CA
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: 10BJ10CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 10V |
| Max. forward impulse current | 58.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 11.1...12.3V |
| Leakage current | 2µA |