Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10BQ030TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 10BQ030TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 470mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |