Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10CTQ150STR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 10CTQ150STR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 50µA |