Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10DQ05TA-SMC
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 10DQ05TA
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 700mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 500µA |
| Capacitance | 80pF |