Diode: rectifying; THT; 400V; 1A; Ifsm: 45A; DO41; Ufmax: 1V; Ir: 10uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10EDB40
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: 10EDB40
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 400V; 1A; Ifsm: 45A; DO41; Ufmax: 1V; Ir: 10uA
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 45A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |