Capacitor: polymer; 10uF; 10VDC; ESR: 220mΩ; SVP; SMD; ±20%; Ø4x5.4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10SVP10M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 10SVP10M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 10uF; 10VDC; ESR: 220mΩ; SVP; SMD; ±20%; Ø4x5.4mm
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 5.4mm |
| Impedance | 220mΩ |
| Body dimensions | Ø4x5.4mm |
| Diameter | 4mm |
| Capacitance | 10µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |