Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 330 µF, 10 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPC Series
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
10SVPC330M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 10SVPC330M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 330 µF, 10 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPC Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 7mm |
| Impedance | 19mΩ |
| Body dimensions | Ø8x7mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 330µF |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 2000h |
| Max operating temperature | 105°C |