Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 150 µF, 10 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPS Series
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
10SVPS150MX
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 10SVPS150MX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 150 µF, 10 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPS Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 7mm |
| Impedance | 30mΩ |
| Body dimensions | Ø8x7mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 150µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 5000h |
| Max operating temperature | 105°C |