Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 330 µF, 10 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPS Series
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
10SVPS330M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 10SVPS330M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 330 µF, 10 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPS Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 8mm |
| Impedance | 24mΩ |
| Body dimensions | Ø10x8mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 330µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 5000h |
| Max operating temperature | 105°C |