Capacitor: polymer; 68uF; 10VDC; SVPS; SMD; ±20%; -55÷105°C; 5000h
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
10SVPS68M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 10SVPS68M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 68uF; 10VDC; SVPS; SMD; ±20%; -55÷105°C; 5000h
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 6mm |
| Impedance | 30mΩ |
| Body dimensions | Ø6.3x6mm |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 68µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 5000h |