Capacitor: polymer; 33uF; 10VDC; ESR: 70mΩ; TPB; SMD; ±20%; -55÷105°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10TPB33M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 10TPB33M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 33uF; 10VDC; ESR: 70mΩ; TPB; SMD; ±20%; -55÷105°C
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Impedance | 70mΩ |
| Operating current | 1.1A |
| Body dimensions | 1.9x3.5x2.8mm |
| Capacitance | 33µF |
| Type of capacitor | tantalum-polymer |
| Service life | 1000h |