Capacitor: tantalum-polymer; 68uF; 10VDC; TPC; SMD; ±20%; -55÷105°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10TPC68MM-1
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 10TPC68MM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: tantalum-polymer; 68uF; 10VDC; TPC; SMD; ±20%; -55÷105°C
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 10V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Impedance | 60mΩ |
| Operating current | 1.45A |
| Capacitance | 68µF |
| Type of capacitor | tantalum-polymer |
| Service life | 2000h |