Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
10TQ040
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 10TQ040
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 330A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 700mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 2mA |
| Capacitance | 900pF |