Twilight switch; IP20; 230VAC; SPST-NO; 17.5x88.8x60.8mm; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11.31.8.230.0000
Tootja: FINDER
Tootja tootekood: 11.31.8.230.0000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Twilight switch; IP20; 230VAC; SPST-NO; 17.5x88.8x60.8mm; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Body material | plastic |
| Body dimensions | 17.5x88.8x60.8mm |
| Additional functions | delivered with sensor |
| Electrical life | 100000cycles |
| Sensors features | sensitivity adjustable |
| Kind of output 1 | SPST-NO |
| Operate time | 15s |
| Release time | 30s |