Socket: integrated circuits
Kordarv:
882.0
Minimum quantity:
882.0
Tootekood:
110-83-628-41-001101-1
Tootja: PRECI-DIP
Tootja tootekood: 110-83-628-41-001101
Spetsifikatsioon tootele Socket: integrated circuits
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Electrical mounting | THT |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | beryllium copper |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Connector variant | open |